Key Doctors

Jamal Gadzhimuradovich Akhmedov

Jamal Gadzhimuradovich Akhmedov

Physician (on duty) of the second qualification category

Oleg Vasilyevich Bogdanov

Surgeon of the second qualification category

Natalia Viktorovna Bobruseva

Head of the therapy department, doctor-cardiologist, doctor of the highest qualification category

Ayse Arslanovna Vahmina

Ayse Arslanovna Vahmina

Dietician of the highest qualification category

Victoria Stanislavovna Grechkina

Victoria Stanislavovna Grechkina

Deputy chief physician, Head of LDH, obstetrician-gynecologist, doctor of the highest qualification category, PhD

Ekaterina Sergeyevna Zagorulko

Ekaterina Sergeyevna Zagorulko

Pediatrician of the second qualification category

Tatiana Ivanovna Zadneprovskaia

Tatiana Ivanovna Zadneprovskaia

Dentist of the highest qualification category

Olga Sergeyevna Zozulja

Olga Sergeyevna Zozulja

Otolaryngologist of the second qualification category

Natalia Alexeevna Ivanchenko

Natalia Alexeevna Ivanchenko

Physician of the highest qualification category

Larisa Ivanovna Karpova

Larisa Ivanovna Karpova

Ultrasound physician, hepatologist, doctor of the second qualification category

Alla Pavlovna Latysheva

Alla Pavlovna Latysheva

STD and skin specialist of the second qualification category

Inna Vyacheslavovna Lee

Inna Vyacheslavovna Lee

Physician (ozone therapists), doctor of the highest qualification category

Nadia Valitovna Maslakova

Nadia Valitovna Maslakova

Therapist of the second qualification category

Arthur Mesropovich Mkrtchyan

Arthur Mesropovich Mkrtchyan

Urologist (andrologist), doctor of the highest qualification category, PhD

Roman Vasilyevich Penchuk

Roman Vasilyevich Penchuk

Endoscopist of the second qualification category

Alexey Mikhailovich Podobedov

Alexey Mikhailovich Podobedov

Physician (gastroenterologist) of the second qualification category

Marina Alexandrovna Podobedova

Marina Alexandrovna Podobedova

Physiotherapist of the second qualification category

Evgeny Petrovich Prokopov

Therapist (on duty) of the second qualification category

Oksana Viktorovna Ryazanova

Oksana Viktorovna Ryazanova

Physician of the highest qualification category

Natalia Nikolayevna Savelyeva

Physician of clinical laboratory diagnostics of the second qualification category

Natalia Isakovna Temircheva

Natalia Isakovna Temircheva

Ophthalmologist of the second qualification category

Anna Alexandrovna Shipacheva

Anna Alexandrovna Shipacheva

Neurologist (BRT office physician), doctor of the second qualification category

Alexander Mikhailovich Shevchenko

Alexander Mikhailovich Shevchenko

Epidemiologist of the second qualification category

Inna Mikhailovna Sudneva

Endocrinologist of the highest qualification category

Sergey Georgiyevich Chistyakov

Sergey Georgiyevich Chistyakov

Urologist of the highest qualification category